KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12601209
nr 1260 1209
Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man. Motivet: 48x38
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 10 juni 2019
kl 18:27:22
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta